תפריט

חיזוק והתקנת חיפוי חוץ דקורטיביים


תהליך חיזוק של חיפויי חוץ (לוחות אבן, אריחים ושאר חיפויים) נובע מצורך בטיחותי קיים או אחזקה עתידית מתוכננות והינו נגזרת של שיטת החיפוי הרטובה שיושמה במבנים בישראל עד שנות ה-90.
תהליך החיזוק מבוצע על ידי טכניקה של קדיחה באריח/לוח קיים וקיבועו מחדש על ידי עוגן / בורג מתאים. בחברתנו, בחירת אלמנט עיגון איכותי מהווה את הנדבך העיקרי בהצלחת הפרויקט ומתן אחריות לאורך שנים, ולכן מוגדר שימוש אלמנטים עשויים פלדת אל חלד (נירוסטה 316) המאריכים את קיים המבנה לאורך שנים.

יישום מערכות חיפוי קשיחות כפתרון דקורטיבי לחזיתות מבנים מתאפיין בחלוקה על פי שיטת היישום – קיבוע והדבקה בשיטה "רטובה" או לחילופין קיבוע בשיטה "יבשה" על גבי מערכת מתלים / עוגנים ייעודית. שימוש באחת מן הטכניקות הללו הינו נגזרת של מספר גורמים: בחירת חיפוי דקורטיבי (כתלות בתקציב), מאפייני הסביבה (כדוגמת מאפייני גובה או סביבת ים) ובהמשך לכך בחירת טכניקת הקיבוע עצמה (לדוגמא -התקנת שטיחי פסיפס אנכיים יבוצעו בהדבקה, והתקנת לוחות אבן בבניין רב קומות יבוצעו במערכת תלייה יבשה). פרויקט בו תיושם מערכת חיפוי חוץ דקורטיבי מחייב מפרט מהנדס קונסטרוקטור המגדיר חומרי הדבקה ו/או מערכת תלייה יבשה המתאימים

לחיפוי הקיים, לרבות אופן הביצוע לפי תקן ישראלי 2378.

רן רשף

שליחת מייל לרן רשף

סמנכ"ל קבוצת רשף בוגר ארגון הקורוזיה הבינלאומי NACE מס' רשיון 70942